Beldemizdeki Camiiler

Merkez Camii

Evrensekiz Beldemizde  Gündoğu Mahallesi, Ulus Caddesi, No: 3 adresinde olan Merkez Camimizin yapımına 1993 yılında başlanmış ve hiç bir yerden yardım almadan, Beldemizde yaşayan, şu anda vefat etmiş olan merhum Bekir BAYER ve belde halkımızın katkıları ile  2.500 m2 arsası bulunan ve 600 m2 kapalı alan üzerine temel atılan camimiz  1200 kişi kapasiteli olarak 2003 yılında bitirilmiştir.

Camimiz Çift minareli olup, minarelerin birisi belde halkımızdan Nazlı FİKİRLİ' nin katkıları ile diğer minare de Enver ÖZBAY' ın katkıları ile yaptırılmıştır.

Camimizin duvarları tavana kadar çini ile kaplı olup, çinileri belde halkımızdan Rakif ve Murat SERBES kardeşlerin katkılarıy yapılmıştır.

Camimizin kalorifer sistemi alttan ısıtmalı olup, belde halkımızdan Ali ÜNGÖR' ün katkıları ile yapılmıştır.

Fatih Camii

Evrensekiz beldemizin en eski yerleşim yeri olan Fatih Mahallesinde bulunan Fatih Camimiz 1967 yılında 710 m2 arsa üzerine 100 m2 alanlı, 120 kişi kapasiteli olarak yapılmış olup, arsa üzerinde ayrıca caminin şadırvanı ve lojmanı bulunmakta olup, Beldemize yapılan en eski camimizdir.

Koşukavak Camii

Bulgaristan' ın Koşukavak bölgesinden gelenler ve belde halkımızın katkıları ile 1958 yılında 4000 m2 arsa üzerine 100 m2 alanlı, 120 kişi kapasiteli olarak yapılmış olup, arsa üzerinde ayrıca caminin şadırvanı ve lojmanı bulunmaktadır.

Camilerden Kareler

Merkez Camii

 

 

Fatih Camii

 

 

Koşukavak Camii